050 355 52 03
044 461 97 97

Поради від Доктор Нони. Що ж відбувається з нашим мозком під час пандемії?

Поради від Доктор Нони. Що ж відбувається з нашим мозком під час пандемії?

Як порушується баланс між розумом і емоціями?

Чим ми займаємося безперервно? Дихаємо? Не тільки. Ми сидимо в інтернеті і гаджетах, мало рухаємося, порушуємо режим дня. Ми знаходимося в стресі і апатії.

Пандемія нового коронавируса - один з таких критичних моментів в соціальному і нейробіологічному сенсі. З одного боку, вона поставила нас перед необхідністю приймати масу важливих рішень. З іншого боку, створила стресову обстановку.

Проте саме в цей відповідальний момент найпростіше припуститися помилки. Чому? Бо зазвичай під впливом стресу ми приймаємо гірші рішення в житті.

У мозку два центри прийняття рішень: кора півкуль, що відповідає за раціональне мислення і лімбічна система, що управляє емоціями.

Найбільш тверезомисляча частина раціонального центру - префронтальна кора. А сама відчайдушна частина лімбічної системи - амигдала: невичерпне джерело страху, тривоги і агресії.

Під час затяжного стресу і при відсутності психологічної підтримки в організмі виділяються глюкокортикоїди - це клас стресових гормонів, які роблять дві речі: активують амігдалу і одночасно гальмують активність префронтальної кори, не даючи їй вчасно стримати лімбічну систему, що злетіла з котушок.

Нейробіологічні дослідження показують, що стрес завжди впливає на процес прийняття рішень саме так - порушує баланс між розумом і емоціями.

І що ми робимо? Ми даємо вихід роздратуванню на слабших; починаємо сприймати нейтральні сигнали як ворожі; різко скорочуємо коло людей, яких вважаємо "своїми".

Зростання агресії, спотворення сприйняття і зниження емпатії означають звуження діапазону вибору в процесі прийняття рішень.

Висновок - треба контролювати наш мозок і свої рішення! Для цього потрібно рухатися і правильно живити свій мозок.

Мої рекомендації:

  • Гонсин - 1/2 літра в день,
  • Равсин - по 3 капсули вранці,
  • Оксин - 2 капсули ввечері,
  • Нюсин - при підвищеній тривожності.

І діяти за принципом давнього прислів'я: сім разів відміряй - один раз відріж!

16.11.2020 р.
Гостьова книга
Гостьова книга
Нонагороскоп
НонаГороскоп